Zaprzyjaźnij się z wyciskarką do soków, by poprawić swoje zdrowie

Zaprzyjaźnij się z wyciskarką do soków, by poprawić swoje zdrowie

Dbanie o zdrowie jest dla Ciebie ważne: ćwiczysz, zdrowo się odżywiasz. Rozumiesz, że wymaga tego szacunek do siebie i dobre samopoczucie. Albo zastanawiasz się, czy nie poświęcić więcej uwagi dobrej diecie, czy zajęciom fitness, myślisz jak zdrowo schudnąć, ale nie masz pomysłu od czego zacząć. Najlepiej od czegoś małego, może picie soku z własnej wyciskarki? Zasady zdrowego żywienia w obu sytuacjach wymagają zaangażowania, ale też inwestycji. Należy unikać wysoko przetworzonej żywności i produktów o wysokim indeksie glikemicznym. Na początku jest to trudne, ale z czasem staje się zupełnie naturalne. Picie soku domowej roboty wydaje się dobrym pierwszym nawykiem, dzięki któremu można wpłynąć na poprawę zdrowia i samopoczucia.

wyciśnięte soki z owoców i warzyw
Warto przyjrzeć się korzyściom ze stosowania soków, gdy chce się dbać o zdrowie. Obojętnie czy jest się w tej kwestii początkującym, czy zaawansowanym. Zacznijmy jednak od podstaw…

Zdrowe śniadanie przygotujesz dzięki wyciskarce do soków Kuvings

Jak skomponować śniadanie idealne? Powinno być różnorodne i składać się z produktów wysokiej jakości, które są dopasowane do Twojego trybu życia i potrzeb organizmu. Soki są jednym z lepszych napoi potrzebnych do jego nawadniania. Ważne, by były podawane w jak najbardziej naturalnej postaci. Wyciskarki do soków Kuvings pomagają w zachowaniu naturalnych właściwości owoców w płynnej postaci. Szklanka świeżo wyciskanego soku do śniadania to zapas witamin na cały dzień. Poza tym jego smak, może wywołać uśmiech na twarzy i zaspokoić potrzeby konesera zdrowej żywności. Jest to też istotne, gdy uprawiasz sport i chcesz mieć energię do ćwiczeń – dobrze zbilansowane i wartościowe posiłki to wtedy podstawa.

świeży sok prosto z wyciskarki kuvings b600r

Oczyszczanie organizmu z toksyn dzięki samodzielnie wyciskanym sokom

W naszym otoczeniu występują liczne toksyny. Zatruwają organizm w małych dawkach o różnym stężeniu i działają na nas w dłuższych okresach czasowych. Najbardziej znane to: pestycydy, węglowodory lub dioksyny. Dodatkowym zagrożeniem są różne metale jak glin, ołów i kadm. Dla kogoś, kto uprawia sport, ważne jest, by niwelować ich wpływ na organizm.

Najlepiej oczyszczać organizm z toksyn naturalnymi metodami: są niedrogie i uczą zdrowych nawyków. Jedną z możliwości jest sokoterapia, czyli leczenie sokami. Opiera się ona na jedno- lub wieloskładnikowych sokach warzywnych lub owocowych albo warzywno–owocowych. Jej celem jest właśnie oczyszczenie organizmu z toksyn. Dodatkowo ta metoda uzupełnia niedobory witamin, minerałów i innych substancji odżywczych w organizmie. Zwiększa też odporność. Tu ważna uwaga: tylko własna wyciskarka do soków zapewnia dobrej jakości sok. W sklepie najczęściej dostajemy tylko napoje.

Żywienie w sporcie a picie soków

Ostatnim z wielu możliwości stosowania soków przez kogoś, kto prowadzi aktywny tryb życia i dba lub dopiero zaczyna dbać o zdrowie, jest wspomaganie odżywiania w sporcie. Soki przyśpieszają przemianę materii, a przede wszystkim są sycące i smaczne. Dla niektórych mogą zastępować kawę. Jak już wspomniano oczyszczają organizm z toksyn i pomagają w usunięciu nadmiaru soli. W odchudzaniu najlepiej wykorzystywać soki samodzielnie przyrządzane w domu. Szczególne znaczenie mają soki miąższowe, które zwiększają na dłuższy czas uczucie sytości. Dla osoby dbającej o linię i regularnie uprawiającej sport ma znaczenie ich wartość odżywcza oraz fakt, że pomagają wytrwać na diecie.

3 szklanki świeżo wyciśniętego soku każdego dnia
Dobry sok, zwłaszcza ten samodzielnie robiony w wyciskarce do soków, może stać się sprzymierzeńcem zdrowego stylu życia i wsparciem dla właściwych posiłków. Jest też urozmaiceniem dla kogoś, kto dopiero zaczyna dbać o jakość odżywiania i myśli o wprowadzeniu zdrowego stylu odżywiania do swojego życia.

W kolejnym wpisie opowiemy, jak czerpać z życia całymi garściami, stosując się do zasad slow life.