Fermentator Kuvings

Pyszne domowe jogurty, sery i kiszonki w prosty i szybki sposób.

Więcej szczegółów

Nowy produkt

890,00 zł brutto

Nie uwierzysz jak łatwo i szybko możesz samodzielnie zrobić domowe przetwory, które do tej pory kupowałeś w sklepie. Wystarczy zebrać składniki, wybrać odpowiedni program za przyciśnięciem kilku przycisków i pozwolić fermentatorowi działać! Bez konserwantów, sztucznych dodatków ani plastikowych opakowań.

JAK TO DZIAŁA?Zasada jest prosta. Wlewasz mleko i sok z cytryny i włączasz maszynę. Fermentator przez 6 godzin utrzyma w pojemniku odpowiednią temperaturę by masa nabrała właściwej konsystencji. Następnie wyjmij pojemnik i wstaw go do lodówki na 3 godziny by dojrzał i skrzepł. Na koniec przelej masę do drugiego pojemnika z sitem i ponownie wstaw do lodówki na kolejne 6 godzin. W tym czasie ser oddzieli się od serwatki i... gotowe! Masz już pyszny biały ser domowej roboty do kanapek, sałatek czy naleśników.

Chcesz zrobić domowy jogurt? Postępuj dokładnie tak jak z serem z dwoma prostymi zmianami:
- na początku dodaj do pojemnika łyżkę jogurtu naturalnego lub bakterie w proszku (do kupienia w wielu sklepach ze zdrową żywnością)
- wybierz program do jogurtów, który będzie w pierwszej fazie grzał pojemnik 8 a nie 6 godzin
- ostudź i odcedź masę identycznie jak w przypadku sera

NIE TYLKO SERY I JOGURTY


Oprócz podstawowych jogurtów i serów w tej niezwykle wszechstronnej maszynie zrobisz również:
- syropy
- octy
- kiszonki i marynaty
- owocowe wina

W każdym fermentatorze znajdziesz ponad 100-stronicową książkę z przepisami, która przeprowadzi Cię przez podstawowe przepisy do bardziej zaawansowanych.

ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO

Korzystając z Fermentatora Kuvings wiesz co jesz. Nie musisz się obawiać nieznanych składników i dodatków ze sklepowych etykiet. Nie musisz zastanawiać się nad świeżością kupowanych wyrobów. Możesz też być spokojny o bezpieczeństwo - główne pojemniki, w których przygotujesz sery i jogurty są wykonane z tych samych, bezpiecznych materiałów co dziecęce butelki.

DANE TECHNICZNE

Moc silnika: 44W
Pojemność zbiornika: 1,2 litra
Wymiary: 180 x 180 x 200 mm
Waga: ok. 1 kgNapisz opinię

Fermentator Kuvings

Produkty z tej samej kategorii: